Silivri Evden Eve Nakliyat – 0532 158 92 99

İstanbul’un merkeze en uzak ilçelerinden biri olan Silivri ilçesinde profesyonel bir evden eve nakliyat şirketi bulmak gerçekten zordur. Burada yapılan taşımalarda kamyonu olanlar genellikle kahveden boş adamları toplayıp taşıma yaptırmaktadır. Hal böyle olunca işi bilmeyen elemanlar hem eşyanızı sarmayacaklardır hem de taşıma sırasında çeşitli zararlar vereceklerdir. Ayrıca marangozluk eğitimi olmadan yapılan mobilya montaj de-montajlarında ise ahşap eşyalarınız zarar görecek belki de bir daha kullanılamaz hale geleceklerdir. Bu kadar kötü olan bir taşımayı tabi ki kimse istemez ama bilmeyen için yapacak pek bir şey de kalmamaktadır. Tabi ki burada elimizden geldiğince müşterilerimizi aydınlatmaya çalışacağız ve kaliteli bir hizmetin nasıl olacağına dair bilgiler vereceğiz.

En önce firma kurumsal mı bunu öğrenmek gerekmektedir. Kurumsallık büyük, araç sayısı fazla olan şirket ya da 444 numara ile olmamaktadır. Müşterilerimizi yanıltan en büyük etkenler bunlardır. Kurumsallık kısaca tanımlamak gerekirse, kadroları yerli yerine oturmuş her işçinin bir iş tanımı olan ve kendi uzmanlık alanı olan personele sahip şirkettir. Bunların sağlanması en önemli meseledir. Kapınıza gelecek olan araç mutlaka kapalı kasa olmalı, brandalı ya da tenteli araçlarla bu iş yapılmaz. Araç kapınıza yaklaştığında ilk bakmanız gereken şey kasanın içi olmalıdır. Hatta içine girip yeterli sargı malzemesinin olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Sargı malzemesi yok ise hemen aracı kapınızdan gönderin. İşçileri gözlemleyin. Eğer işçiler ne yapacaklarından emin değillerse muhtemelen sıradan taşıyı getirilmiştir ve bu işi bilmemektedirler.

Kamyon kapınıza geldi ve personel yüklemeye başlamak üzere, fiyat konusunda elinizde mutlaka bir belge bulundurmanız gerekmektedir.  Sözleşme imzalayarak fiyatta sabit kalınacağına dair belgenizi edininiz.

Personelin su ve tatlı gibi ikramlar ile ihtiyaçları karşılanmalıdır. Bu sayede daha etkin çalışıp daha iyi konsantre olabilmektedirler. Ve onlara asla kötü davranmayın, olası bir hata var ise bunun mutlaka bir çözümü olur ama kalp kırıklığı kolay kolay geçmez.

Özellikle şehirler arası taşımacılık yapıyorsanız şoförü sık sık arayarak dikkatini dağıtmayınız. Bu davranış şoförü stres altına sokarak kazalara sebebiyet vermektedir. Unutmayınız ki kamyon diğer araçlar gibi hızlı gelemeyecek ve gitmesi gereken yere normal bir araçtan daha uzun sürede varacaktır. Hızlı gitmesi konusunda asla baskı yapılmamalı ve istenen süre mutlaka tanınmalıdır.